Výlet do ráje dřevěných hraček

24.05.2013 13:39

Když jsme se letos zamýšleli kam s dětmi na výlet, vyhrála nabídka firmy Detoa Albrechtice v Jizerských horách.Svou náplní má nejblíže ke světu dětí.Ve zdejší továrně se již od roku 1908 vyrábějí dřevěné hračky, po kterých děti rády sáhnou i v dnešní velké konkurenci hraček z plastů a elektroniky.

A tak jsme vyjeli malí i velcí plní očekávání, co nám firma Detoa nabídne za podívanou.V továrně na hračky jsou na malé návštěvníky perfektně připraveni.Ve vstupní hale šatnička se skříňkami a zkušené průvodkyně, které se nás hned ochotně ujaly.Všichni jsme dostali bezpečnostní vesty, protože prohlídka dílen probíhá sice ve vyhrazeném prostoru, ale za plného provozu.Díky promyšlené organizaci děti viděly narození hračky od sušení dřeva, řezání špalíčků, vrtání, barvení a malování ,kompletování až k finálnímu výrobku.Na samém konci výroby měly děti jedinečnou možnost si všechny hračky prohlédnout, vzít do ruky a také si pohrát.Pro starší děti  zde mají kreativní dílny, pro maminky útulnou kavárnu a pro tatínky prodejnu, nebo naopak? Jak kdo chce.Vrátili jsme se plni dojmů, obohaceni o nové poznatky a s myšlenkami, že když se chce,že to jde.A pro vás všechny tip na letní výlet.Albrechtice nejsou daleko a určitě se vám tam bude líbit jako nám.