Podzimní slavnost dýní

01.11.2017 12:34

Rok s rokem se sešel a my tu máme již tradiční akci pro rodiče a děti .Vydlabávání dýní, které nám  zdobí podzimní zahradu.Letos jsou dýně krásně oranžové díky dlouhému létu.Ve všech třídách pilně vyřezávají maminky i tatínkové , děti radí a pomáhají ze všech sil.Každá dýně je originál na přání dětí.Tady se dýně směje, jinde se mračí, často se objevují podzimní motivy- sova, duchové, také kytičky nebo hvězdičky. Vyřezané dýně si děti nesou na zahradu . Z každého kouta zahrady na nás vykukují veselí strašáci. A co teprve, když se setmí. Dýně se rozzáří do tmy a lákají nás k zastavení. Stojíme na zahradě pozorujeme tančící světýlka, která se odrážejí v oknech školky a vnímáme neopakovatelnou atmosféru podzimního večera.Můžete se k nám v těchto dnech také přijít podívat.