Lidský život má nesmírnou cenu lásky

11.11.2016 15:08

S upřímností a srdcem na dlani zavítaly 4 třídy dětí – Křesťanská třída, Kytička, Motýlek a Čtyřlístek

17.a 19.května do Domova pro seniory v Bavlnářské ulici v Semilech.

Rozzářené dětské oči zažehly plamínky mládí v duších babiček a dědečků.Pomocí tanečků, hry na buben, Orffových nástroje, pískáním na flétničky a  dramatizací pohádky O kohoutkovi a slepičce vstoupilo do všech koutů jarní sluníčko a rozhostila se radostná a milá atmosféra.Čí ruce až doposud pokojně v klíně spočívaly, po zaznění lidových písní jakoby ožily a přidaly se v rytmu k dětem.V dětské přítomnosti se probudily vzpomínky dědečků a babiček. Společně zazpívané písničky a následný potlesk byly toho důkazem. Kouzlo okamžiku bylo završeno ve chvíli, kdy se děti jaly s velkým potěšením předávat dárky, které samy vyrobily / srdíčka a kytičky z papíru a přírodnin/.

…A tak se všem podařilo prožít v sobě, hluboko ve svém nitru, povznášející sílu lásky- lásky dobrosrdečné, bezpodmínečné, vděčné, pokorné, milující, odpouštějící a přijímací, lásky nejčistší a nejryzejší.

S úctou ke stáří a poděkování dětem  učitelky mateřské školy.