Co přinesl leden

30.01.2017 13:22

Pravé zimní počasí s hromadami sněhu, které většina našich malých dětí ještě nezažila.První letošní návštěvu Dřevěnky v Jílovecké ulici, která nás dospělé vrátila do časů našich babiček. Přivítalo nás útulné teplo ve vyhřáté chaloupce, v kamnech praskalo dřevo, voněla pryskyřice.
Děti si poslechly pohádku o Víle Jizerýně, tentokrát o sklářském řemesle, užily si dílničku s „ kutěním“ se sklem a včelím voskem. Podívali jsme se do sklářské dílny paní Vanclové, kde jsme viděli, co se dá vytvořit ze skleněných tyčí. Zimní návštěvu jsme zakončili hrátkami u ledového domečku ozdobeného rampouchy a ledovými okýnky. Děkujeme paní Hřibové a Vanclové za mimořádný zážitek. Za všechny děti z MŠ Luční třída Čtyřlístek.