Advent v mateřské škole

21.01.2016 14:47

Čas čekání na Ježíška se dětem zdá vždy  příliš dlouhý  a tak  jsme si ho užili v zábavě a radostném očekávání.
První adventní akcí byla návštěva divadelního představení v KC Golf na pohádce „ Návštěva pekla – aneb hodina čertopisu“. Děti se ujistily, že s čerty nejsou žádné žerty, ale čertovin a pěkných pohádek si užily dost. Další den přišla do školky vzácná návštěva .Tajemné babičky bíle oděné – Barborky, které přinesly dětem nadílku a třešňové větvičky, o které se děti musely starat , aby do vánoc rozkvetly. Děti za odměnu Barborkám zatancovaly a zazpívaly. V pátek jsme se všichni šli podívat na vlakové nádraží, kde nás čekala velká podívaná. Přijel „Mikulášský vlak“ se stařičkou parní lokomotivou – tzv.“ kafemlejnek“  s historickými vozy. Protože vlak byl mikulášský, tak sebou přivezl Mikuláše se svou družinou. Jaké však bylo překvapení, když se děti vrátily zpět na zahradu, čekal tam na ně také pan Mikuláš s andělem a čertem. Pěkně jsme poděkovali za vzácnou návštěvu, zazpívali mikulášské koledy a všichni jsme si odnesli drobné dárečky . V dalším týdnu jsme museli pilně trénovat program koled, tanečků a hru o narození Ježíška, neboť se blížil nejdůležitější čas v adventu  „Vánoční besídka“. V tento sváteční den zněly ze všech tříd hlásky dětí, hudební nástroje a flétničky. Všechny děti zpívaly vánoční koledy , zahrály hru o  Ježíškovi, zatancovaly si, pro potěšení rodičů a všech hostů, kteří k nám přišli na návštěvu.V posledním týdnu před vánocemi jely starší děti na již tradiční výlet do Home kredit arény do Liberec na program „Vánoce v aréně“. Kromě drobných dárků od pořadatelů si děti odvezly mnoho zážitků. Nejdříve sledovaly na velké obrazovce  zavěšené nad ledovou plochou zimní pohádku, poté science show  iQLANDIA, minizápas Bílých Tygrů – malých hokejistů, taneční exhibici A styl Liberec, krasobruslařskou exhibici malých krasobruslařů. Na závěr byla vyhodnocena výtvarná soutěž s tématem „ Vánoce naruby“, ve které byla odměněna také naše malířka Evička Mazánková. Mladší děti navštívily velice pěknou výstavu betlémů v muzeu v Lomnici nad Popelkou. Poslední vánoční akcí byla výstava v muzeu v Semilech s názvem „ Co jste pod stromečkem nenašli“, kterou jsme navštívili se staršími dětmi. Po vánocích jsme se všichni sešli opět v naši školce a už se moc těšíme, co nám zajímavého tento rok nabídne.